Kozaki krótkie czy długie?

Brązowe kozaki w stylu kowbojskim Colin

Kozaki damskie są bardzo modne i każda kobieta chce mieć w swojej garderobie przynajmniej jedną ich parę. Te sięgające za kostkę buty nosi się przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym, ale lekkie, na przykład ażurowe modele można wykorzystać w cieplejsze dni. Jedna z najważniejszych kwestii podczas podejmowania decyzji o zakupie kozaków dotyczy ich długości.

Długie kozaki – czy tylko dla wybranych?

Gdy trzeba zdecydować się tylko na jedną parę takich butów, można mieć naprawdę sporo wątpliwości. Nie jest łatwo wybrać spośród mnóstwa bardzo atrakcyjnych modeli, wśród których nie brakuje zarówno par sięgających przed kolano, jak i tych dłuższych. Efektowne są oba warianty. Kozaki za kolano jednak mogą budzić pewne obawy, ponieważ nie każda kobieta jest pewna tego, że chce mocno eksponować swoje nogi. Panuje zresztą obiegowa opinia, że ten fason butów pasuje tylko kobietom wysokim i szczupłym. Warto jednak zaznaczyć, że dużo zależy od tego, jak buty leżą na nodze – czy są idealnie dopasowane, czy zostawiają trochę luzu. Istotny jest też ich materiał. Błyszczące materiały niestety poszerzają, więc jeśli nie ma się szczupłych nóg, lepiej nie wybierać połyskujących modeli.

Krótkie kozaki – czy zawsze są niezastąpione?

Krótkie kozaki DeeZee wydają się bardziej uniwersalne, niż te, które sięgają wyżej. Są wygodniejsze i można je nosić w duecie z jeansami, legginsami, a także z sukienką. Jednak również taki model może poszerzyć optycznie łydkę lub optycznie skrócić długość nóg. Proste fasony zawsze są idealne, jeśli chce się nadać sylwetce doskonalszych proporcji, choć kuszą też projekty bardziej oryginalne. Warto pamiętać, że duże, fantazyjnie wyglądające ozdoby, na przykład kokardy czy klamry, sprawiają, że łydka wydaje się trochę szersza.

Z pewnością kozaki damskie, które sięgają przed kolano są bardziej praktyczne od tych o kilka czy nawet kilkanaście centymetrów dłuższych. Jednak na specjalne wyjścia – na randkę lub imprezę, warto zdecydować się na stylowe, dopasowane do sylwetki długie kozaki za kolano.