Jakie sneakersy wybrać na wiosnę?

buty Srebrne sneakersy Hours

Buty, których historia sięga XVIII wieku. Te, które kochają ludzie na całym świecie. Sneakersy zapewniają nie tylko komfort i swobodę ruchu, ale także modny, miejski wygląd i nie dziwią już nikogo nawet dopasowane do nieco bardziej eleganckiego stroju, jak sukienka czy żakiet.

Jak powstały sneakersy?

Pierwotnie, buty te zostały stworzone z myślą o plażowaniu. W połowie XVIII wieku stworzono lekkie buty na gumowej podeszwie, o bardzo prostym wyglądzie, jako buty na plażę.

Buty te były o tyle nietypowe, że… nie posiadały rozróżnienia na prawy i lewy. Koncepcja równie ciekawa, co niewygodna. Następnym etapem w rozwoju sneakersów były lata 50-te XX wieku, kiedy to za sprawą Jamesa Deana i jego roli w „Buntowniku bez powodu” zakochały się w nich nastolatki z całych Stanów Zjednoczonych, jak kraj długi i szeroki.

Obecne sneakersy różnią się znacznie od tych oferowanych jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Modne sneakersy damskie obecnie występują w szerokiej gamie kolorystycznej, która jeszcze 30 lat temu wydawałaby się niedorzeczna. Szeroki wybór pozwala jednak na idealne dopasowanie tych butów do każdej stylizacji.

Sneakersy na wiosnę – komfort i styl

Sneakersy ( poznaj tutaj: deezee.pl/sneakersy) to obuwie, które sprawdzi się o każdej porze roku, jednak dzięki swojej lekkości – podkreślają perfekcyjnie wiosenny look, kiedy to rezygnujemy powoli z ciężkich, zimowych kurtek i przerzucamy się na lżejsze bomberki czy kurtki jeansowe.

Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów i kolorów, można dopasować sneakersy do każdej stylizacji, nawet do zwiewnej, letniej sukienki. Założone do żakietu i prostego t-shirtu zmienią pracowniczy uniform w bardziej zawadiacki i ciekawy strój.

Dzięki swej uniwersalności, sneakersy są niezwykle popularne i z pewnością tak zostanie jeszcze przez długi czas.