Workery damskie, najmodniejsze buty na jesień

botki workery z ćwiekami

Wszystkie możliwe stylizacje, zarówno te bardziej, jak i mniej klasyczne, można zestawiać z workerami. Są to mocne, ciężkie buty, które mogą się kojarzyć ze stylem punkowym lub rockowym.

Klasyczne workery damskie są czarne, gładkie, posiadają mały koturn lub grubszą podeszwę oraz zapięcie na suwak typowe dla botków. Mogą też być sznurowane. Ten fason jest też popularny w kolorze białym i czerwonym.

Modne połączenia z workerami

W zasadzie można łączyć wszystko, ale jest kilka propozycji podstawowych.

Jedna z nich to sukienka lub spódniczka. Do ciężkich workerów pasuje na zasadzie kontrastu, delikatna, zwiewna, krótka sukienka. Może być gładka, w dowolnym kolorze, lub w drobne, kwiatowe wzorki. Dopełnieniem takiej stylizacji będą kabaretki lub rajstopy w drobne, regularne wzorki. Obecnie są modne właśnie takie rajstopy z wzorkami typu kropki, gwiazdki, serduszka.

Kolejne, znane wszystkim połączenie, to czarne, klasyczne workery i jeansy, które mogą mieć mocniejsze przetarcia i dziury. Na górę, w zależności od preferencji, można założyć zwiewną bluzkę koszulową lub tunikę, a jako uzupełnienie całości, niewielką, skórzaną kurtkę typu ramoneska.

Wszystkie inne stylizacje, nawet te bardziej eleganckie, można łączyć z workerami, które są dostępne w wielu fasonach i kolorach.

Bardzo wygodne buty

Damskie buty workery (przykładowo takie modele) są lubiane nie tylko za to, że pasują do wszystkich ubrań, ale też za komfort, jaki dają podczas poruszania się. Są one rzeczywiście bardzo wygodne, stabilne i można w nich chodzić przez dłuższy czas, nie obawiając się o przemarznięcie nóg. Buty są bardzo trwałe i posłużą przez wiele sezonów, gdyż zostały wykonane z odpowiednio grubych materiałów. Kolejna zaletą, to ogromna ilość wariantów, fasonów i kolorów workerów. Każda kobieta powinna znaleźć model, który będzie pasował do jej garderoby. Poza klasycznymi, gładkimi workerami w różnych kolorach, są dostępne buty ze zdobieniami typu łańcuchy, dżety, ćwieki, a także kokardy. Niektóre modele nawiązują do stylu motocyklistów.