25 lutego 2018

Zaloguj się do życia | Shein.com

Pragnę zatrzymać się chociaż na chwilę, spojrzeć komuś w oczy, poznać jego duszę, posłuchać słów wypowiadanych z jego ust, przytaknąć - gdy będę się zgadzać, skomentować - gdy będę chciała dodać coś od siebie. Pragnę delektować się widokiem uśmiechniętych ust ukochanej osoby, pragnę spędzać czas i cieszyć się chwilą jakby jutra nie było. Pragnę biegać po łące boso i cieszyć się rozwięwającym włosy wiatrem, chcę czuć się beztrosko. Chcę być oparciem w trudnych chwilach, gorącą herbatą w zimne dni, ostoją w burzowy wtorek, chcę widzieć, słyszeć, mówić, porozumiewać się w prosty sposób, siedząc na przeciwko ciebie, widzieć twoje gesty, zdenerwowanie, wszystkie znaki, które podpowiadają mi jak z tobą rozmawiać.

Nasze życie ogranicza się do czterech ściań, do pomieszczenia, w którym pełno urządzeń, do pustej rozmowy zapisanej w okienku messengera, do tysięcznego lajku zostawionego pod zdjęciem na instagramie. Nasze życie ogranicza się do bycia kimś, do chęci bycia rozpoznawalnym, szanowanym, lubianym. Nasze życie ogranicza się do świata, który wcale nie jest realny, do świata w którym łatwo opchnąć fałsz za niską cenę, w którym łatwo wykreować swoją fałszywą osobowość, wolną od wad i niedoskonałości. Nasze słownictwo zanika, ograniczamy się tylko do kilku słów wystukanych na klawiaturze - odcinamy się od realnych uczuć, namacalnej bliskości, prawdziwych osobowości. Tworzymy siebie na nowo, robimy z siebie miksturę fałszu i czujemy się z tym całkiem okej, byleby tylko statystki rosły, a ludzie co raz bardziej w to wierzyli. Na randkę przynosimy telefony, wpatrujemy się w jasne wyświetlacze naszych telefonów, coś tam bełkotamy, żeby zachować pozory, a tak na prawdę mijamy się z celem - przychodzimy porozmawiać, a nie rozmawiamy, spotykamy się, ale nasze myśli błądzą gdzie indziej. Internetowy wir pochałania nas w całości i wcale nie proszę o to, żebyś na zawsze schował telefon, ale proszę o to, żebyś włączył się do życia, chociaż na chwilę, żebyś chociaż raz skupił się na ważnej rozmowie, żebyś przypomniał sobie, że przyjaciel, z którym wyszedłeś, z chęcią z Tobą porozmawia, że oprócz telefonu jest jeszcze życie - to realne, w którym uczucia są namacalne. Internet jest świetnym sposobem na rozwijanie siebie, bo jakbym mogła temu zaprzeczyć - minęłabym się z prawdą, bo sama w nim jestem, ale jest pewna granica, której nie przekroczę. Po prostu wyloguj się z internetu właśnie teraz i zaloguj do życia, idź na spacer z psem, wyjdź z przyjaciółmi na kawę. Odłóżcie telefony i cieszcie się swoją obecnością. Skupcie się na ludziach, którzy z pewnością dotąd byli dla was tajemnicą, bo wiele rzeczy nam umyka, czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że człowiek, którego znamy, okazuje się tak daleki, bo nie pytamy, nie zadajemy ważnych pytań, nie oczekujemy odpowiedzi. Żyjemy, ale w naszych pięciocalowych wyświetlaczach, lajkując kolejne zdjęcie z kolei. 

Gdzie mnie znajdziesz?
Instagram: infinityolkaa
Facebook: aleksandraablog
Vinted: infinityolkaa
Zdjęcia: Kamila Curzytek
Snapchat: infinityolkaaaa

8 komentarzy:

 1. Zdecydowanie sie z Tobą zgadzam. Ten wirtualny świat za bardzo nas pochłania.
  Muszę jeszcze powiedzieć, że bardzo podziwiam twoja urodę-zazdroszczę ❤
  Pozdrawiam cieplutko
  My blog

  OdpowiedzUsuń
 2. To smutne, że spotykając się z kimś ludzie korzystają z telefonu, odpisują innym na meesengerze i zajmują się innymi sprawami, a nie kontaktem.
  No, ale tak jest.
  Śliczny płaszcz!

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post, ciesze się że należę do tej mniejszości, która jak się z kimś spotyka to telefon ma schowany :)

  Kiudlis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale super post. Świetnej jakości zdjęcia :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow śliczna jesteś ! :)) Masz całkowitą rację... powinniśmy bardziej otwierać się na świat. Nie pisać z kimś wiecznie przez messenger tylko może lepiej wyjść na spacer ! Buziaki :*
  http://pinkofbeuty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie teraz nastały czasy, że większość osób cały swój czas poświęca telefonowi, zamiast skupić się na tym, co ich otacza...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń