28 stycznia 2018

Wiarygodność | Winter time

Standardowy poranek, budzik wrzeszczy niemożliwie głośno, oznajmiając, że musisz zmierzyć się z kolejnym dwudziestoczterogodzinnym dniem. Ledwo otworzysz oczy, a już przeklinasz wschód słońca i przeklęty budzik, którego tak nienawidzisz. W pośpiechu stajesz lewą nogą, a nie prawą, zapominasz śniadania, denerwujesz się całym tym porannym chaosem i ciągłym zamieszaniem, ale coś się dzieje, bo wychodząc z domu, przybierasz inną postać, jakbyś dostał od losu szafę pełną ludzkich nastrojów, tych perfekcyjnych, robiących dobre wrażenie i wychodzisz, wybierając ten sztuczny uśmiech i pozytywne podejście i zapominasz, kim tak naprawdę jesteś.

Ile tak naprawdę jest wiarygodności w ludziach, których znasz? Ile jest tak naprawdę wiarygodności w samym Tobie? Ludzie od dawna się maskują, wychodzą ze sztucznym uśmiechem, ale zmęczonymi oczami, z podejrzliwie pozytywnym nastawieniem, ale z brakiem wiary. Funkcjonują, ale tracą powoli wiarę w sens tego wszystkiego, wstają, ale przeklinają to, że musieli otworzyć oczy. Mijają się na ulicy, wymieniają się nic nie znaczącymi, pustymi spojrzeniami. Żyją, ale niedokładnie i byle jak, towarzyszą nam, ale ile jest wiarygodności w ich zamiarach? Mówią tak, myśląc nie, przytakują, unikając spojrzeń. Czy nie łatwiej jest po prostu okazać czasem słabość, przyznać się do błędu i po prosić o pomoc? Czy nie łatwiej po prostu być sobą? Może to strach przed brakiem akceptacji, może to wewnętrzna blokada, przed ukazaniem się komuś takim, jakim się jest, stajemy się wtedy bezbronni i wystawieni na zranienie, może to strach przed pokazaniem swoich czułych punktów, bo ile jest wiarygodności w ludzkich zamiarach? Czy można ufać, widząc tyle fałszu?
Gdzie mnie znajdziesz?
Instagram: infinityolkaa
Facebook: aleksandraablog
Vinted: infinityolkaa
Snapchat: infinityolkaaaa
Zdjęcia: Kamila Curzytek

16 komentarzy:

 1. Ja otaczam się tylko ludźmi, którym ufam i wychodzę na tym bardzo dobrze ❤
  Pozdrawiam cieplutko
  My blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele znam takich osób, które poznałam z czasem, które jak opisałaś, budzą się z niechęcią do dnia, a po wyjściu z domu zakładają maski.


  Pozdrawiam, Tak Po Prostu BLOG :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wyglądasz *.*
  rilseee.blogpot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że wiele ludzi było zranionych właśnie w takich momentach. Wiele razy się sparzyło i teraz zwyczajnie tak jest łatwiej.

  MÓJ BLOG-ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację, warto każdego dnia być po prostu sobą, a nie zakładać pewne maski, udawać, że jest inaczej niż w rzeczywistości. To się czuje, to widać czy ktoś jest wiarygodny czy nie, a prawo do słabszych chwil na każdy. Fajny wpis poruszający ciekawy temat. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dziwię się, że nie zamarzłaś kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. poruszyłaś ciekawy, aczkolwiek trudny temat. Bycie sobą jest zawsze najlepszym wyborem ;)
  pięknie wyglądasz, świetne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie się prezentujesz.


  Zapraszam na relację z koncertu Davida Guetty! ;) Pozdrawiam
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Poruszylas ciezki temat. Zdjecia - piekne

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochana, jestem na Twoim blogu pierwszy raz a już mi się tu podoba. Piękny wygląd bloga i interesujące posty. Czego chcieć więcej? Widzę, że masz potencjał i nie waż się go zmarnować! :D Na 1000% będę tu zaglądać, obserwuję!
  Jeśli masz ochotę to zajrzyj proszę do mnie i zostaw po sobie ślad.

  https://angelika-malinowska.blogspot.com/2018/01/troche-lata.html

  OdpowiedzUsuń
 11. U ciebie jak zwykle bardzo oryginalnie. :) Podoba mi się!
  http://moda-na-obcasach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. z czasem ludzie zawodzą, ufam ludzi ktorzy nigdy nie zakladali maski i byli przy mnie dobrzy. wróciłam do bloga po długiej przewie , więc zapraszam mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny post! Zdjęcia bardzo klimatyczne.

  http://martynakochanowska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Często mamy mylne wyobrażenie o kimś i dopiero po czasie widzimy ich prawdziwe oblicze, super zdjęcia!
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne zdjęcia i post :)

  http://kiudlis.blogspot.com/2018/02/pomysy-na-walentynkowe-prezenty.html

  OdpowiedzUsuń