11 grudnia 2016

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie | Dresslily

Dzień dobry Kochani! 😊 Weekend jak zwykle błyskawicznie mi uciekł, ale na szczęście spędziłam go bardzo miło, no i pociesza mnie fakt, że już niebawem święta. Ostatnio zamówiłam kilka rzeczy z dresslily, jest to już moje któreś z kolei zamówienie i jestem bardzo zadowolona z tego sklepu. Osobiście polecam naklejki na ścianę, ja wybrałam akurat cytat, ale można tam znaleźć nie tylko motywacyjne napisy, ale także przepiękne rysunki, no i aplikacja jest bardzo prosta o ile ma się chociaż skrawek cierpliwości! Wybrałam również bluzkę z myślą o lecie, za którym tęsknie, ten typ bluzek niesamowicie przypadł mi do gustu! Do tego nareszcie mam nowy portfel, mały, ale pojemny, zamówiłam również naszyjnik, w którym nie sądziłam, że będę chodzić, ale jednak do mnie przemówił i często go zakładam. No i nareszcie zamówiłam coś typowo zimowego, mianowicie ocieplaną bluzę w białym kolorze. Zamówienie jak najbardziej na plus! 

Bluzka - tutaj(klik) | Choker - tutaj(klik) | Uszka - Pepco | Bluza - tutaj(klik) | Portfel - tutaj(klik) | Naklejka na ściane - tutaj(klik)
Tak często oceniamy innych po pozorach, mówimy im jak mają żyć, co jest dla nich najlepsze, krytykujemy za najmniejszy błąd. Pisząc w pierwszej osobie liczby mnogiej mam na myśli nas jako ludzi, wszystkich bez wyjątku, bo wątpię w to, że nikt nigdy nikogo nie ocenił, zanim go poznał, czasami nawet robimy to bezmyślnie, nieświadomie, później wypierając się tego. Sama nie mogę powiedzieć, że nigdy nie popełniłam tego błędu, ale wiem, że obecnie staram się pierwsze kogoś poznać, a później się wypowiadać, a nawet wolę się nie wypowiadać na temat czyjegoś życia, bo to jego życie, on decyduje o tym, kim będzie i co będzie robił, to on ponosi konsekwencje-nie ja. Dzisiaj nie będę pisać o tym, jak bardzo zawistni jesteśmy i do czego potrafimy się posunąć, chociażby w internecie gdzie niby jesteśmy "anonimowi", całego świata nie zmienię, nie mam tak wielkiego wpływu, ale mogę zacząć od siebie i właśnie o tym dzisiaj chcę się wypowiedzieć.

Może ja sama nie mam tak wielkiej mocy, by zmienić świat, ale mogę zacząć od siebie samej, tak ja Ty czy kilkaset innych osób. Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie, to temat przewodni tego posta, bądź człowiekiem, który będzie starał się być sobą, jednocześnie dając przykład innym. Bądź dobrem, bądź pomocną dłonią, bądź inspiracją dla innych. Pomagaj, ale nie oczekuj nic w zamian, mimo że odrzucenie boli, a gdy ktoś przypomina sobie o Tobie dopiero wtedy, gdy cały świat się mu wali, to obdaruj go dobrą radą. Nie bez powodu ten oto cytat w wersji angielskiej wisi mi tuż naprzeciwko mojego łóżka, wstając zawsze go czytam, zawsze przypominam sobie o tym, by być po prostu przyjacielem, nawet dla nieznajomych, by być radosna, pogodna, nawet w tak beznadziejny deszczowy dzień. To motywacja na każdy mój kolejny dzień. To rada, którą sama sobie rano daję, każdego dnia przed wyjściem z domu, po to, by pamiętać o tym, by być człowiekiem dla człowieka. Pamiętam o tym, by powiedzieć coś miłego, uśmiechnąć się w sklepie przy kasie, pomóc, gdy ktoś o to poprosi, być dla kogoś podporą, wsparciem. Chcę być zmianą, którą pragnę ujrzeć w świecie, Ty też możesz nią być, dla siebie samego i dla całego świata. Wystarczy chcieć.
Gdzie mnie znajdziesz?
Instagram: infinityolkaa
Facebook: aleksandraablog 
Zdjęcia: Kamila Curzytek   

21 komentarzy:

 1. Zdarzyło mi się kilka razy ocenić kogoś, nie poznając go. W niektórych przypadkach miałam niestety rację, a w innych jednak nie. Dzięki poznaniu bliżej osoby, możemy przekonać się do niej. :)

  WWW.PIANKAOFSTYLE.PL-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale uroczo wyglądasz :) pozdrawiam serdecznie :) woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale uroczo wyglądasz :) pozdrawiam serdecznie :) woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nice pictures, have a good day

  http://elegant-e.blogspot.com/
  https://www.instagram.com/elegant_e_blog/

  OdpowiedzUsuń
 5. ale uroczo! :D świetne zdjęcia!

  https://zyciepiszehistoriee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo, że twój blog jest bardzo kobiecy-dziewczęcy to post jak najbardziej na plus. Bardzo motywująco i optymistycznie. Gdyby każdy był taki jak opisałaś to świat wyglądałby zupełnie inaczej. Niestety najczęściej widzę ponure twarze zmęczonych życiem ludzi, którzy zamiast powiedzieć coś miłego wolą tylko krytykować.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bluza świetna <3
  Niestety ludzie są na tyle zawistni i zazdrośni, że krytykują innych nawet nie zastanawiając się nad sobą...

  Zapraszam! Jeśli ci się spodoba zaobserwuj, będzie mi bardzo miło :)
  Gabrielle->Klik!

  OdpowiedzUsuń
 8. Inspirujący tytuł jak i wpis. Bardzo fajne zdjęcia. Podoba mi się bluza i oczywiście pluszak!

  http://shizuko-ai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Prześlicznie wyglądasz! I ten renifer haha <3


  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeuroczo wyglądasz w tych uszkach :) Ja też jestem bardzo zadowolona z tego sklepu.

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny wpis taki prawdziwy
  Zapraszam do mnie https://natkq.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. przepiękna bluzeczka i ten kolor <3
  zapraszam
  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ładnie wyglądasz, a bluzeczka świetna. :)
  tzanetat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Dużo razy zdarzyło mi się źle kogoś ocenić, ale teraz wiem, że tak nie można! Bardzo ładna bluzka i portfel :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ładnie wszystko ujęłaś. Ludzie siedzą na dupie i tylko komentują wszystko. Zamiast się ruszyć i coś zrobić. Tyle osób koło nas potrzebuje pomocy. Chociażby rozmowa itp.
  Świetne rzeczy ♥
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 16. Najgorsze jest to, że często wymagamy dużo od innych, ich zmiany czy cokolwiek. A niestety sami nic od siebie nie wymagamy i nie zmieniamy się. Owszem, nikt nie jest ideałem ale gdyby każdy z nas zmienił się tak jak chciałby żeby zmienili się inni świat byłby lepszy i prostszy.
  Fajny post i super zdjęcia!
  Z Mojej Perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 17. Dokładnie, jeśli chcemy coś zmienić, musimy zacząć od siebie. Słodki ten misiu. :D

  Magdalen - zapraszam <3

  OdpowiedzUsuń