21 lutego 2015

Nie znają, lecz oceniają

Żyjesz na tym świecie już od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat, masz swoje pasje, swój styl i swoje racje. Kierujesz się tym co uważasz za słuszne. Masz swoje grono przyjaciół i swoje zainteresowania. Żyjesz teraźniejszością, przeszłością lub przyszłością. Jesteś po prostu sobą, bądź zbędnie udajesz kogoś kim nie jesteś. Masz swoje życie i swoje sprawy. A oni? Oni nie mają własnego życia. Plotkują, rozsyłają fałszywe informacje, lecz po co? Po to by komuś uprzykrzyć życie? Co raz częściej widzę jak bardzo stajemy się powierzchowni, jak łatwo nam idzie ocenić kogoś, kogo kompletnie nie znamy chociażby po jego stylu ubierania. Nie masz markowych ciuchów - nie istniejesz. Nie masz wszystkiego co najlepsze - jesteś biedakiem. Skończmy z głupimi określeniami, skończmy z ocenianiem, z powierzchownym ocenianiem, spójrzmy na siebie, dopiero później na innych.

Pozory mylą, ostatnio dobrze się o tym przekonałam. Możemy widzieć w miarę dobrze nam znaną osobę, uważać, że jest bogata i ma świetną sytuację rodzinną, a tak na prawdę, żyje od wypłaty do wypłaty starając się jakoś przetrwać, bądź żyje w ciągłej niepewności, że jakaś kłótnia może wybuchnąć, że kolejny raz stanie się to samo. To jest to pochopne ocenianie z góry życia danej osoby, oceniamy jej wygląd, charakter i stan materialny bez bliższego jej poznania. Czasami robimy coś na złość, czasami tyle zawiści w nas siedzi, złości, że robimy głupstwa, mieszamy w życiu innych. W poprzednim poście, wspominałam o portalu jakim jest ask.fm, mimo że jest to w miarę dobry portal, można spotkać się tam z ogromną krytyką (którą powinniśmy puścić bokiem). Nie rozumiem tych ludzi przesiadujących tam godzinami i czyhających, żeby tylko czegoś się uczepić i kogoś skrytykować.
Choć byś był dobrym człowiekiem, robił to co kochasz i starał się każdemu dogodzić, to i tak znajdzie się osoba, która nie będzie zadowolona i skrytykuje, bądź nawet wyśmieje to co robisz. Ale Ty nie przestawaj, pokaż im kim tak na prawdę jesteś. Ta krytyka da Ci mocną motywacje, by pokazać, że nadal będziesz robić to co kochasz mimo wszystko. Skoro Cię nie znają, a oceniają, puść to bokiem. Wszyscy są mądrzy w internecie, a gdy przyszłoby powiedzieć coś komuś w cztery oczy, stchórzyłby ten hejter, który Cię nęka czasami na portalach społecznościowych i to jeszcze z anonima, bo nie odwagi przyznać się kim jest i co go tak na prawdę boli. Jeżeli mamy coś do kogoś powiedzmy mu to prosto w twarz, a jeżeli nie znamy danej osoby, nie oceniajmy i przede wszystkim nie rozpowiadajmy kłamstewek, których przypadkowo dowiedzieliśmy się od przypadkowej osoby.
Dzisiejsze zdjęcia do posta zostały zrobione niestety w domu, w planie miałam wyjść na dwór na jakąś sesję, niestety kontuzja palca uniemożliwiła mi to, raczej mój usztywniony palec nie komponowałby się dobrze z resztą stylizacji (haha). Już za tydzień jadę na warsztaty, godzina jazdy pociągiem i na 12 mam być już w studiu fotograficznym. Nie mogę się już doczekać! ♥
Portfel - tutaj | Opaska - tutaj
A co Wy sądzicie na ten temat?
Co sądzicie o ludziach, którzy oceniają nas "po okładce"?

69 komentarzy:

 1. Ludzie, którzy oceniają nas "po okładzce" są moim zdaniem puści i kompletnie bezwartościowi. :)

  Zapraszam do mnie :) Liczy się każdy, nawet najkrótszy komentarz!
  malinowe-ciasto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, ludzie po prostu widzą i wiedzą to - co chcą wiedzieć, na inne rzeczy nie zwracają już uwagi...
  ładny wianek :))
  MÓJ BLOG, zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, dużo osób, albo i nawet wszystkie oceniają człowieka od razu.  talliablog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że opinią takich ludzi zupełnie nie powinniśmy się przejmowac. Powinniśmy iśc naprzód i robic swoje. Tak jak napisałaś, nieważne jak będziemy dla wszystkich dobrzy zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał nam dopiec. Najlepiej jest ich po prostu ignorowac, moim skromnym zdaniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. to,co tu napisałaś to smutna prawda :( na pewno będę zaglądać

  OdpowiedzUsuń
 6. W poście napisałaś sama prawdę i w 100% się z tym zgadzam. :)
  Świetne zdjęcia! :3

  by-kinqa.blogspot.com [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety ludzie lubią oceniać, coraz mniej są tolerancyjni. Szerzy się homofobia itp.
  Ludzie, zamiast oceniać innych zacznijmy od siebie c;

  http://pozeracz-ksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. fana opaska oraz portfelik
  http://iamemilias.tumblr.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo lubie twoje posty tematyczne, mozna sie wczytac, sa glebokie

  http://kamoop.blogspot.com <-klik

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie napisałaś tego posta!

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale świetny portfel haha :D Zgadzam się z tobą, niektórzy potrafią też zrezygnować ze swoich marzeń, tylko dlatego że jakaś osoba powiedziała że to głupie. Przecież powinniśmy robić to co naprawdę kochamy i co na się podoba ;) <33

  amelia-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Bo najprościej jest powiedzieć coś na temat innej osoby , kiedy to się nawet jej nie zna. Może nie jestem lepsza , ale już nauczyłam się , że warto walczyć o swoje ;)

  http://przyszlosczapisanawterazniejszosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja staram się nigdy nikogo nie oceniać po wyglądzie, ale widzę z otoczenia że nie każdy się tym przejmuje. Chciałabym by Ci ludzie się po prostu opamiętali. Nikt z nas nie wie kim tak na prawdę jest ta druga osoba i nie należy jej oceniać i śmiać się z niej tylko pod względem swojej opinii.
  Śliczna opaska, super piszesz :)

  22-ffashion.blogspot.com - klik :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie lubię takich osób, którzy w ten sposób oceniają ludzi. Jak to mówią " Nie szata zdobi człowieka ". Większa połowa ludzi krytykujących w ogóle nie zna danych osób i nawet nie próbowała nawiązać z nimi kontaktu, a i tak ich skrytykuje. Chociażby nawet za te niemarkowe ubrania... Takie osoby powinny się chociaż raz porządnie zastanowić nad swoim postępowaniem! :)
  Świetny post! :*
  meryy-blog.blogspot.com - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 15. Słusznie, że nawet gdy staramy się robić wszystko jak najlepiej, zawsze znajdzie się ktoś kto i tak nas skrytykuje, bo nie będzie mu coś pasowało. Najważniejsze jest to, by mieć własny rozum i nie zważać na plotki, które mogą krążyć na nasz temat. Pamiętajmy, że to my mamy być zadowoleni z tego jak wyglądamy lub jesteśmy a nie obcy ludzie :)
  aniabloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. napisałaś to bardzo mądrze, sama bym tego tak nie ujęła.
  Uważam, że każdy człowiek ma jakieś wady, nawet te "na okładce"
  "Jeszcze nie urodził się człowiek, który wszystkim by dogodził" - dla jednych jesteśmy wspaniali, nie zauważają u nas żadnych wad, a dla innych? Jesteśmy pokrakami życia, nie podoba im się to, to, to i wiele innych rzeczy.
  Zdarza się, że ludzie też oceniają nas z zazdrości.
  http://julita-jurczyk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Nienawidzę ludzi, którzy oceniają po okładce, no ale nie da się nic z tym zrobić, bo nasz kraj jest najmniej tolerancyjnym krajem na świecie :)
  Pozdrawiam, Krystian :)

  powerlesss.blogspot.com - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 18. Zazwyczaj ludzi oceniają po wyglądzie tak jak napisałaś kiedy nie masz markowych ciuchów jesteś nikim a to powoduje, że inni nabijają się z Ciebie pomimo, że możesz mieć fantastyczny charakter. Ludzie którzy wyżywają się w internecie nic z tego nie mają chyba, że satysfakcje kiedy ktoś np. usunie bloga czy kanał na YT. Większość osób zajmujących się czymś w internecie mówi ,,olać to'' ,,nie należy się przejmować'' i oczywiście mają racje jednak powiedzmy sobie szczerze to wcale nie takie proste.

  http://zyciepiszehistoriee.blogspot.com/

  Pozdrawiam Zuza :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Takich ludzi jest mnóstwo ! niestety . Ale powinniśmy trzymać się z dala od takich ludzi i starać sie , byśmy sami takimi nie byli . :) Piękny blog . Od dawna obserwuje ! Zapraszam do mnie :
  http://lilascarf.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. świetnie to napisała, to są stereotypy- ludzie na których praktycznie nic ani nikt nie ma wpływu.. ;/
  http://variouseverything.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetny przemyślania ;) Popieram twoje zdanie.
  Mój blog-klik!

  OdpowiedzUsuń
 22. Masz rację, zgadzam się. :)
  Denerwują mnie tacy ludzie, którzy wyrabiają sobie opinie o kimś kogo nie znają :)

  Mój blog(klik) c:

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie lubię ludzi, którzy oceniają innych 'po okładce'

  Pozdrawiam!
  ✿Jully-Blog✿-[KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja do niedawna bardzo przejmowałam się krytyką, jednak teraz wyznaję zasadę, że przyjmę ją do siebie wtedy, gdy nie będzie ona anonimowa :)

  Zapraszam na nowy post, jeśli tylko masz wolną chwilkę: ___BLOG___

  OdpowiedzUsuń
 25. To przykre,że są osoby, które wiedzą o tobie więcej niż ty sam/sama.
  Julajulia.blogspot.com-mój blog [KLIK].

  OdpowiedzUsuń
 26. Śliczniutka opaska, uwielbiam takie :)

  http://weraweronika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Jak najbardziej sie z Tobą zgadzam, miałam wiele sytuacji kiedy ktoś wyzywał w internecie, a w rzeczywistosci to taki nieśmiały i o niczym nie ma pojęcia, okropni są tacy ludzie. Niech Twój palec, szybko wraca do zdrowia :D miłej zabawy na warsztatach :3 Zapraszam do mnie -> klik

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo ładna opaska, śliczne zdjęcia :)
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 29. W dzisiejszym świecie ludzie są okrutni i chcą tylko dokuczyć innym. To jest straszne...

  pozdrawiam,
  http://pohika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. Zgadzam się. Oceniamy wszystko, a mylimy się okropnie ;c

  OdpowiedzUsuń
 31. To niesprawiedliwe, że ludzie oceniają innych po pozorach.
  Fajny post :)

  live-telepathically.blogspot.com kliik

  OdpowiedzUsuń
 32. Taaa, znam takich ludzi. Masakra. niestety, leży to po prostu w naturze człowieka i za duzo z tym nie zrobimy.

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 33. Nie cierpię hejterów. Są to osoby, które nie mają własnego życia i czyhają tylko na okazję, aby kogoś upokorzyć i rozpowiadać plotki na czyiś temat. Niestety na co dzień w szkole spotykam się z taką jedną plotkarą, która usłyszy jakąś głupotę i od razu ją wszystkim rozpowiada.
  http://nessi-blog-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. nienawidzę jak ludzie oceniają innych po pozorach.. to takie puste :)
  ♡ paaula-fotografia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 35. Jest jak jest i nic na to nie poradzimy, możemy jedynie się cieszyć, że ci, którzy nas lubią i są w naszym gronie, nie mają o nas złego zdania, bo w końcu się z nami kolegują. Jeśli po poznaniu kogoś, ma się dobre o nim zdanie, to znaczy, że pomimo wad, ten człowiek jest wart znajomości.
  Jak już pisałam parę postów wcześniej; ta portmonetka jest genialna!
  Trzymaj się, kochana :*

  thekallasowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 36. Dokładnie , pozory mylą ! Osobiście strasznie się staram nie oceniać po wyglądzie, bo jest to naprawdę strasznie !

  http://majka-bloguje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Nie warto oceniać ludzi, których nie znamy, to niesprawiedliwe.
  Fajne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 38. masz racje, ale niestety tak jest;/ śliczny wianek;*

  Pozdrawiamy cieplutko I zapraszamy do nas:)
  ♡ Twins Life. [KLIK] ♡

  OdpowiedzUsuń
 39. Mam takie samo zdanie na ten temat jak Ty. Nie da się poznać człowieka po wyglądzie :)

  http://sapphireblog1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 40. Ocenianie po okładce to chyba najgorsza rzecz, ale takie zachowanie jest tutaj bardzo popularne, a wręcz spotykane na każdym kroku.
  Bardzo ładny wygląd bloga. :)
  alenajpierwkawa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 41. Bardzo mądre słowa. W pełni się z Tobą zgadzam.
  Zapraszam także na mojego bloga, może zostawisz jakąś złotą myśl bądź poradę?
  martaiblog.blogspot.com
  ~Marta

  OdpowiedzUsuń
 42. fajny blog fajny post twój blog jest bardzo pozytywny zapraszam do mnie : Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 43. Myślę, że powinniśmy unikać takich ludzi.
  http://czlowiek-zelazko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 44. Uważam, że nikogo nie powinno się oceniać "po okładce". Najpierw trzeba się poznać, a dopiero później mówić coś na czyiś temat :). Bardzo mądre słowa i świetny post!
  P.S. Przyznałam Ci nominację do Liebster Blog Award, za to, że tak wspaniale prowadzisz bloga :). Informacje są u mnie na blogu oraz wysłałam Ci je jeszcze na pocztę :3. Serdecznie zapraszam do zabawy! Pozdrawiam!

  http://julia-its-not-too-late.blogspot.com/
  Zapraszam do mnie :).

  OdpowiedzUsuń
 45. fajny blog :)

  Bardzo miło i ciekawie u ciebie, chętnie będę go przeglądała :) Życzę sukcesów w blogowaniu ;)

  http://want-cant-must.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 46. Ludzie, którzy biorąc książkę z brzydką, obdartą okładką do ręki i od razu stwierdzają, że jest beznadziejna, nie lubią czytać i nie szanują książek (zazwyczaj). Ludzie oceniający "po okładce" drugiego człowieka najczęściej uważają się za najlepszych, a tak naprawdę są bezwartościowi i raczej mało który/a ma prawdziwych przyjaciół. Trzeba zajrzeć do wnętrza człowieka, aby stwierdzić, jaki jest. :)
  Super post :)
  Pozdrawiam :)
  http://rabelewska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 47. ale piękne rzeczy!
  Dodaję Twój blog do obserwacji, i zapraszam do mnie. Każdy komentarz czy obserwacja motywuje do dalszej pracy! :*

  OdpowiedzUsuń
 48. To jest mega wkurzające, że takim ludziom się wydaje, że oni wiedzą więcej na Twój temat od Ciebie samej -,-
  Ale super, że jedziesz na takie warsztaty *.*
  świetny portfelik :3

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 49. Swietna opaska :)

  Pozdrawiam
  http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.ch/

  OdpowiedzUsuń
 50. Zgadzam się z Tobą. Zazdroszczę warsztatów :)

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com
  Proszę o klikanie w baner Sheinside, będę bardzo wdzięczna i szczęśliwa! :D

  OdpowiedzUsuń
 51. Nie rozumiem ludzi, którzy oceniają po "okładce". Ładne zdjęcia :)
  http://przyszopceuszatych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 52. Nienawidzę takich osób. Po prostu nie rozumiem jak można oceniać po wyglądzie inną osobę. Nawet patrząc na osoby sławne, większość osób myśli, że mają piękne, kolorowe życie. Tak naprawdę większość z nich, to ładnie wyglądające osoby, z zepsutą duszą i brakiem prywatności.

  duo-jessie.blogspot.com <-- KLIK

  OdpowiedzUsuń
 53. Przeczytałam cały post :3 świetny
  Masz całkowita racje
  onlydreams8.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 54. Tacy ludzie sa pusci, chca za wszelką cene niszczyc innych nie zauważając na to co stoi na drodze :/ zapraszamy do nas ;)

  OdpowiedzUsuń
 55. Masz całkowitą rację! Świetne zdjęcia i śliczny blog! :)
  ✿ Staying Strong [KLIK] ✿

  OdpowiedzUsuń
 56. Ja nigdy nie oceniam ludzi po tym jak wygląda, bo wystarczy, że zdarzy się wypadek, no i wiadomo nigdy tak nie będzie wyglądał. Dla mnie liczy się raczej charakter i jak ktoś jest nastawiony do innych. Jednak jestem nastawiona do każdego w taki sposób, że nie nawet z najcięższym charakterem jestem w stanie się dogadać.
  Świetny blog

  __________________
  Pozdrawiam i zapraszam:
  http://designyourhappylife.com/
  http://pl.dawanda.com/shop/skyler-art
  https://plus.google.com/101012999335108665929/posts

  OdpowiedzUsuń
 57. Ja już po prostu nie mam słów co do niektórych ludzi...
  No ale co zrobisz?

  roxannee-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 58. Wydaję mi się, że tak już się przyjęło. Widzisz kogoś i zawsze masz o nim jakieś zdanie, a zmieniasz je, gdy kogoś poznasz. Niestety, taka jest prawda.

  Obserwuję i liczę na to samo! :)

  Nasz blog - ZAPRASZAMY!

  OdpowiedzUsuń
 59. Każdemu z nas chyba zdarzyło się źle ocenić człowieka, tylko po co ich w ogóle oceniać. Oni są sobą, więc i ty pozostań. Kto wie co ludzie sądzą sami o nas. Twój post jest świetny i w pełni się z nim zgadzam. :)
  http://odrobina-ciepla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 60. Zupełnie się z Tobą zgadzam ! Ja staram się nigdy nie oceniać nikogo po tym jakie ma ubrania czy jak wygląda ...

  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 61. Całkowicie się zgadzam z tym co napisałaś. Łatwo jest oceniać człowieka nie zbliżając się do niego i nie poznając. Jednak czasem każdemu z nas może zdarzyć się nie właściwie kogoś ocenić.. Niestety. Ogółem bardzo ciekawy temat posta i mądrze to napisałaś.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  julkablogxd.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 62. nice post

  http://www.angelnx.com/

  http://www.angelnx.com/Salwar-Kameez

  OdpowiedzUsuń